IM01SH100K
Vishay Dale
Produkt-Nr.:
IM01SH100K
Beschreibung:
FIXED IND 10UH 95MA 5.2 OHM TH
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 7.9 MHz
Q @ Freq 45 @ 7.9MHz
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 95 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.078" Dia x 0.200" L (1.98mm x 5.08mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 5.2Ohm Max
Inductance 10 µH
Package / Case Axial
Frequency - Self Resonant 47MHz