IM02RU102J
Vishay Dale
Produkt-Nr.:
IM02RU102J
Beschreibung:
FIXED IND 1MH 28MA 72 OHM TH
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 790 kHz
Q @ Freq 30 @ 790kHz
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 28 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.095" Dia x 0.250" L (2.42mm x 6.35mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 72Ohm Max
Inductance 1 mH
Package / Case Axial
Frequency - Self Resonant 3.4MHz