IM02ST680J
Vishay Dale
Produkt-Nr.:
IM02ST680J
Beschreibung:
FIXED IND 68UH 92MA 6.7 OHM TH
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 2.5 MHz
Q @ Freq 50 @ 2.5MHz
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 92 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.095" Dia x 0.250" L (2.42mm x 6.35mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 6.7Ohm Max
Inductance 68 µH
Package / Case Axial
Frequency - Self Resonant 15MHz