IM04ES102J
Vishay Dale
Produkt-Nr.:
IM04ES102J
Beschreibung:
FIXED IND 1MH 74MA 33.1 OHM TH
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 790 kHz
Q @ Freq 55 @ 790kHz
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 74 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.155" Dia x 0.375" L (3.94mm x 9.53mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 33.1Ohm Max
Inductance 1 mH
Package / Case Axial
Frequency - Self Resonant 2.3MHz