IM06RFCSBH100J40
Vishay Dale
Produkt-Nr.:
IM06RFCSBH100J40
Hersteller:
Vishay Dale
Beschreibung:
FIXED IND 10UH 650MA 730 MOHM TH
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 5 MHz
Q @ Freq 60 @ 5MHz
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 650 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.190" Dia x 0.447" L (4.83mm x 11.35mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 730mOhm Max
Inductance 10 µH
Series IM-6-RFCS-40
Type Molded
Package / Case Axial
Frequency - Self Resonant 48MHz