IM06RFCSBH680J40
Vishay Dale
Produkt-Nr.:
IM06RFCSBH680J40
Beschreibung:
FIXED IND 68UH 250MA 4.7 OHM TH
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 2.5 MHz
Q @ Freq 75 @ 2.5MHz
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 250 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.190" Dia x 0.447" L (4.83mm x 11.35mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 4.7Ohm Max
Inductance 68 µH
Package / Case Axial
Frequency - Self Resonant 13MHz