IM06RFCSRU1R0K40
Vishay Dale
Produkt-Nr.:
IM06RFCSRU1R0K40
Beschreibung:
FIXED IND 1UH 1.1A 240 MOHM TH
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 20 MHz
Q @ Freq 50 @ 20MHz
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 1.1 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.190" Dia x 0.447" L (4.83mm x 11.35mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 240mOhm Max
Inductance 1 µH
Package / Case Axial
Frequency - Self Resonant 200MHz