IM06ST561J
Vishay Dale
Produkt-Nr.:
IM06ST561J
Beschreibung:
FIXED IND 560UH 91MA 12.3 OHM TH
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 790 kHz
Q @ Freq 65 @ 790kHz
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 91 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.190" Dia x 0.440" L (4.83mm x 11.18mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 12.3Ohm Max
Inductance 560 µH
Package / Case Axial
Frequency - Self Resonant 3.6MHz