IMC0603ER4N7C01
Vishay Dale
Produkt-Nr.:
IMC0603ER4N7C01
Hersteller:
Vishay Dale
Paket:
0603 (1608 Metric)
Beschreibung:
FIXED IND 4.7NH 700MA 110MOHM SM
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 250 MHz
Q @ Freq 20 @ 250MHz
Height - Seated (Max) 0.049" (1.25mm)
Tolerance ±0.2nH
Current Rating (Amps) 700 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.063" L x 0.041" W (1.60mm x 1.05mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0603 (1608 Metric)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 110mOhm Max
Inductance 4.7 nH
Series IMC-0603-01
Type Wirewound
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Frequency - Self Resonant 5.8GHz