IMC1210BN121J
Vishay Dale
Produkt-Nr.:
IMC1210BN121J
Beschreibung:
FIXED IND 120UH 70MA 11 OHM SMD
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 796 kHz
Q @ Freq 15 @ 796kHz
Height - Seated (Max) 0.095" (2.41mm)
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 70 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.49mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 11Ohm Max
Inductance 120 µH
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Frequency - Self Resonant 8MHz