L0603100FHLTR
KYOCERA AVX
Produkt-Nr.:
L0603100FHLTR
Hersteller:
KYOCERA AVX
Paket:
0603 (1608 Metric)
Beschreibung:
FIXED IND 10NH 300MA 450MOHM SMD
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 450 MHz
Q @ Freq 28 @ 450MHz
Height - Seated (Max) 0.028" (0.71mm)
Tolerance ±1%
Current Rating (Amps) 300 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 0603 (1608 Metric)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 450mOhm Max
Inductance 10 nH
Series Accu-L®
Type Thin Film
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Frequency - Self Resonant 3.5GHz