M39003/01-5502
Vishay Sprague
Produkt-Nr.:
M39003/01-5502
Beschreibung:
CAP TANT 0.39UF 5% 75V AXIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code A
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 75 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.135" Dia x 0.286" L (3.43mm x 7.26mm)
Mfr Vishay Sprague
Capacitance 0.39 µF
Features High Reliability
Failure Rate R (0.01%)