M39003/03-0237/HSD
Vishay Sprague
Produkt-Nr.:
M39003/03-0237/HSD
Beschreibung:
CAP TANT 39UF 10% 15V AXIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code B
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 15 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.185" Dia x 0.474" L (4.70mm x 12.04mm)
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Series Military, MIL-PRF-39003/3, CSR23
Mfr Vishay Sprague
Capacitance 39 µF
Features High Reliability
Failure Rate P (0.1%)