MPH02-05S24
P-DUKE Technology, Inc.
Produkt-Nr.:
MPH02-05S24
Beschreibung:
DC DC CONVERTER 24V 2W
Benutzer handbuch
Voltage - Input (Max) 12V
Product Status Active
Supplier Device Package -
Current - Output (Max) 83mA
Voltage - Input (Min) 4.5V
Package / Case 16-DIP Module, 7 Leads
Efficiency 82%
Mfr P-DUKE Technology, Inc.
Features Remote On/Off
Operating Temperature -40°C ~ 105°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial), Medical
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 5 kV
Approval Agency CB, CE, cURus
Voltage - Output 1 24V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.96" L x 0.57" W x 0.40" H (24.3mm x 14.4mm x 10.2mm)
Number of Outputs 1
Control Features -
Series MPH02 (2W)
Power (Watts) 2 W