MPP03-05D12A
P-DUKE Technology, Inc.
Produkt-Nr.:
MPP03-05D12A
Beschreibung:
DC DC CONVERTER +/-12V 3W
Benutzer handbuch
Voltage - Input (Max) 9V
Product Status Active
Supplier Device Package -
Current - Output (Max) 125mA, 125mA
Voltage - Input (Min) 4.5V
Package / Case 24-DIP Module, 6 Leads
Efficiency 86%
Mfr P-DUKE Technology, Inc.
Features Adjustable Output
Operating Temperature -40°C ~ 105°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial), Medical
Voltage - Output 2 -12V
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 5 kV
Approval Agency CB, CE, cURus, FCC
Voltage - Output 1 12V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.25" L x 0.80" W x 0.40" H (31.8mm x 20.3mm x 10.2mm)
Number of Outputs 2
Control Features -
Series MPP03 (3W)
Power (Watts) 3 W