MPP10-24S24A
P-DUKE Technology, Inc.
Produkt-Nr.:
MPP10-24S24A
Beschreibung:
DC DC CONVERTER 24V 10W
Benutzer handbuch
Voltage - Input (Max) 36V
Product Status Active
Supplier Device Package -
Current - Output (Max) 416mA
Voltage - Input (Min) 18V
Package / Case 24-DIP Module, 5 Leads
Efficiency 89%
Mfr P-DUKE Technology, Inc.
Features Adjustable Output
Operating Temperature -40°C ~ 105°C (With Derating)
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 5 kV
Approval Agency CB, CE, cURus, FCC
Voltage - Output 1 24V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.25" L x 0.80" W x 0.40" H (31.8mm x 20.3mm x 10.2mm)
Number of Outputs 1
Control Features -
Series MPP10 (10W)
Power (Watts) 10 W