Zuhause / Oscillators / MXO45-2C-39M936000
minImg
MXO45-2C-39M936000
CTS-Frequency Controls
Produkt-Nr.:
MXO45-2C-39M936000
Beschreibung:
XTAL OSC XO 39.9360MHZ HCMOS TTL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
Current - Supply (Disable) (Max) 10µA
Absolute Pull Range (APR) -
Height - Seated (Max) 0.240" (6.10mm)
Frequency Stability ±100ppm
Current - Supply (Max) 40mA
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.819" L x 0.520" W (20.80mm x 13.20mm)
Product Status Active
Ratings -
Series MXO45
Function Standby (Power Down)
Type XO (Standard)
Package / Case 14-DIP, 4 Leads (Full Size, Metal Can)
Voltage - Supply 5V
Output HCMOS, TTL
Mfr CTS-Frequency Controls
Base Resonator Crystal
Frequency 39.936 MHz