Zuhause / Ceramic Capacitors / NMC0402X7R104K50TRPF
minImg
NMC0402X7R104K50TRPF
NIC Components Corp
Produkt-Nr.:
NMC0402X7R104K50TRPF
Beschreibung:
CAP SMT04020.1F50VDC
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Temperature Coefficient X7R
Product Status Active
Ratings -
Series NMC
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Thickness (Max) 0.024" (0.60mm)
Mfr NIC Components Corp
Capacitance 0.1 µF