Zuhause / Ceramic Capacitors / NMC0603NPO100J50TRPF
minImg
NMC0603NPO100J50TRPF
NIC Components Corp
Produkt-Nr.:
NMC0603NPO100J50TRPF
Beschreibung:
CAP SMT060310PF50VDC
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Product Status Active
Ratings -
Series NMC-NPO
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Thickness (Max) 0.039" (1.00mm)
Mfr NIC Components Corp
Capacitance 10 pF