PC9FJ2R7K
Vishay Dale
Produkt-Nr.:
PC9FJ2R7K
Hersteller:
Vishay Dale
Beschreibung:
FIXED IND 2.7UH 1.38A 125MOHM TH
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 1.38A
Inductance Frequency - Test 7.9 MHz
Q @ Freq 110 @ 7.9MHz
Height - Seated (Max) 0.270" (6.86mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 1.38 A
Shielding Shielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.265" Dia (6.73mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 125mOhm Max
Inductance 2.7 µH
Series PC
Type Molded
Package / Case Radial, Vertical Cylinder
Frequency - Self Resonant 104MHz