PCT10/20HK
Nemco
Produkt-Nr.:
PCT10/20HK
Beschreibung:
CAP TANT 10UF 10% 20V 2917
Auf Lager : 3036
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code H
Height - Seated (Max) 0.161" (4.10mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 20 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. -
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Mfr Nemco
Capacitance 10 µF