PCT10/25HM
Nemco
Produkt-Nr.:
PCT10/25HM
Hersteller:
Nemco
Beschreibung:
CAP TANT 10UF 20% 25V 2917
Auf Lager : 3036
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code H
Height - Seated (Max) 0.161" (4.10mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 25 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. -
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Ratings -
Series PCT
Type Molded
Package / Case 2917 (7343 Metric)
Mfr Nemco
Capacitance 10 µF