PCT15/16HK
Nemco
Produkt-Nr.:
PCT15/16HK
Beschreibung:
CAP TANT 15UF 10% 16V 2917
Auf Lager : 1589
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code H
Height - Seated (Max) 0.161" (4.10mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 16 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. -
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Type Molded
Package / Case 2917 (7343 Metric)
Mfr Nemco
Capacitance 15 µF