PDV30-21M-103B
Bourns Inc.
Produkt-Nr.:
PDV30-21M-103B
Hersteller:
Bourns Inc.
Beschreibung:
SLIDE POT 10K OHM 0.1W SIDE 30MM
Benutzer handbuch
Fader Type Standard
Tolerance ±20%
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension Rectangular - 1.969" L x 0.512" W x 0.154" H (50.00mm x 13.00mm x 3.90mm)
Product Status Obsolete
Resistance 10 kOhms
Series PDV
Power (Watts) 0.1W, 1/10W
Travel Range 30mm