PENT1040B5600F01
SL Power Electronics Manufacture of Condor/Ault Brands
Produkt-Nr.:
PENT1040B5600F01
Beschreibung:
AC/DC DESKTOP ADAPTER
Benutzer handbuch
Operating Temperature 0°C ~ 40°C
Compliance IEEE802.3at
Output Connector RJ45 (Data, Power)
Approval Agency CE, cULus, TUV
Current - Output 710 mA
Input Connector IEC 320-C14 (Power), RJ45 (Data)
Mounting Type Desktop
Size / Dimension 5.24" L x 2.13" W x 1.42" H (133.1mm x 54.1mm x 36.1mm)
Product Status Obsolete
Series PENT1040B
Type Midspan Injector
Number of Ports 1
Data Rate 10/100/1000 Mbps
Efficiency 75.1%
Note AC Power Cord Sold Separately
Voltage - Output 56V
Mfr SL Power Electronics Manufacture of Condor/Ault Brands
Features OCP, SCP
Package Bulk
Power (Watts) - Per Port 40W
Voltage - Input 100 ~ 250 VAC