PF42T-96Q4
Nippon Pulse America, Inc.
Produkt-Nr.:
PF42T-96Q4
Beschreibung:
Tin Can Step Motor 96 steps 5VDC
Auf Lager : 10
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -10°C ~ 50°C
Diameter - Shaft 0.118" (3.00mm)
Rotor Inertia 0.148gcm²
Termination Style Wire Leads
Steps per Revolution 96
Approval Agency -
Voltage - Rated 5VDC
Coil Resistance 12 Ohms
Size / Dimension Round - 1.650" Dia (42.00mm)
Product Status Active
Mounting Hole Spacing -
Weight -
Length - Shaft and Bearing 0.626" (15.90mm)