PF42T-96R4
Nippon Pulse America, Inc.
Produkt-Nr.:
PF42T-96R4
Beschreibung:
Tin-can step motor 96 steps 3.5V
Auf Lager : 10
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -10°C ~ 50°C
Diameter - Shaft 0.118" (3.00mm)
Rotor Inertia -
Termination Style Wire Leads
Steps per Revolution 96
Approval Agency -
Voltage - Rated 3.5VDC
Size / Dimension 1.654" Dia (42.00mm)
Product Status Active
Mounting Hole Spacing 1.949" (49.50mm)
Weight -
Length - Shaft and Bearing 0.626" (15.90mm)