Zuhause / LED Drivers / PLED150W-042-C3500-D
minImg
PLED150W-042-C3500-D
Thomas Research Products
Produkt-Nr.:
PLED150W-042-C3500-D
Beschreibung:
LED DRIVER CC AC/DC 14-42V 3.5A
Benutzer handbuch
DigiKey Programmable Not Verified
Operating Temperature -
Voltage - Input (Max) 277VAC
Termination Style Wire Leads
Approval Agency CE, cURus
Topology AC DC Converter
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 7.60" L x 2.33" W x 1.47" H (193.0mm x 59.2mm x 37.3mm)
Product Status Active
Weight 1.6 lbs (725.7 g)
Current - Output (Max) 3.5A
Ratings IP66, NEMA 6
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 100VAC
Series PLED150W
Power (Watts) 150 W
Type Constant Current
Efficiency 89%
Voltage - Output 14 ~ 42V