PLED200W-114
Thomas Research Products
Produkt-Nr.:
PLED200W-114
Beschreibung:
LED DRIVER CV AC/DC 114V 1.75A
Benutzer handbuch
DigiKey Programmable Not Verified
Operating Temperature -
Voltage - Input (Max) 277VAC
Termination Style Wire Leads
Approval Agency CE, cURus
Topology AC DC Converter
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 9.34" L x 2.33" W x 1.47" H (237.3mm x 59.2mm x 37.3mm)
Product Status Obsolete
Weight 2.1 lbs (952.5 g)
Current - Output (Max) 1.75A
Ratings IP66, NEMA 6
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 100VAC
Series PLED200W
Power (Watts) 200 W
Type Constant Voltage
Efficiency 91%
Voltage - Output 114V