Zuhause / LED Drivers / PLED75W-048-C1560-D
minImg
PLED75W-048-C1560-D
Thomas Research Products
Produkt-Nr.:
PLED75W-048-C1560-D
Beschreibung:
LED DRIVER CC AC/DC 16-48V 1.56A
Benutzer handbuch
DigiKey Programmable Not Verified
Operating Temperature -30°C ~ 65°C
Voltage - Input (Max) 305VAC
Termination Style Wire Leads
Approval Agency CE, cULus
Topology AC DC Converter
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 5.00" L x 2.32" W x 1.47" H (140.2mm x 58.9mm x 37.3mm)
Product Status Active
Weight 1.2 lbs (544.3 g)
Current - Output (Max) 1.56A
Ratings IP66, NEMA 6
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 90VAC
Series PLED75W
Power (Watts) 75 W
Type Constant Current
Efficiency 90%
Voltage - Output 16 ~ 48V