PLS-041B-6PPI
PIC GmbH
Produkt-Nr.:
PLS-041B-6PPI
SENSOR LEVEL SWITCH
Auf Lager : 300
Benutzer handbuch
Operating Temperature -20°C ~ 80°C
Voltage Rating 250VAC
Output Type Switch
Output Configuration SPST-NC
Mounting Type Panel Mount, M8 Thread
Product Status Active
Switch Actuation Level 1.614" (41mm)
Series -
Type Liquid, Powder
Mfr PIC GmbH
Material - Housing & Prism Polypropylene (PP)
Package Bulk
Current 1.5 A