PSK-5D-24-T
CUI Inc.
Produkt-Nr.:
PSK-5D-24-T
Hersteller:
CUI Inc.
Beschreibung:
AC/DC CONVERTER 24V 5W
Auf Lager : 39
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Product Status Active
Efficiency 81.5%
Mfr CUI Inc.
Features -
Voltage - Input 85 ~ 305 VAC, 100 ~ 430 VDC
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (With Derating)
Applications Household Appliances, ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Output 5 -
Voltage - Isolation 4 kV
Minimum Load Required -
Approval Agency CE, cURus
Voltage - Output 1 24V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 2.99" L x 1.24" W x 1.04" H (76.0mm x 31.5mm x 26.4mm)
Number of Outputs 1
Current - Output 1 208 mA
Series PSK-5D (5W)
Power (Watts) 5W