PWR221-2SBR015J
Bourns Inc.
Produkt-Nr.:
PWR221-2SBR015J
Hersteller:
Bourns Inc.
Paket:
TO-221
Beschreibung:
RES 0.015 OHM 5% 15W TO221
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 130°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) 0.720" (18.30mm)
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.400" L x 0.157" W (10.16mm x 4.00mm)
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Product Status Obsolete
Supplier Device Package TO-221
Resistance 15 mOhms
Series PWR221 S
Power (Watts) 15W