QAE100-24S30
P-DUKE Technology, Inc.
Produkt-Nr.:
QAE100-24S30
Paket:
Quarter Brick
Beschreibung:
DC DC CONVERTER 30V 90W
Benutzer handbuch
Voltage - Input (Max) 36V
Product Status Active
Supplier Device Package Quarter Brick
Current - Output (Max) 3A
Voltage - Input (Min) 16.5V
Package / Case Quarter Brick
Efficiency 91%
Mfr P-DUKE Technology, Inc.
Features Adjustable Output, Baseplate, Remote On/Off, Remote Sense
Operating Temperature -40°C ~ 105°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 2.25 kV
Approval Agency CB, CE, cURus
Voltage - Output 1 30V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 2.28" L x 1.45" W x 0.50" H (57.9mm x 36.8mm x 12.7mm)
Number of Outputs 1
Control Features Enable, Active Low
Series QAE100 (100W)
Power (Watts) 90 W