R46KN333045N0K
KEMET
Produkt-Nr.:
R46KN333045N0K
Hersteller:
KEMET
Beschreibung:
CAP FILM 0.33UF 10% 560VDC RAD
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 110°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications EMI, RFI Suppression
Height - Seated (Max) 0.594" (15.10mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.886" (22.50mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.043" L x 0.236" W (26.50mm x 6.00mm)
Product Status Active
Ratings X2
Series R46
Voltage Rating - DC 560V
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 275V
Mfr KEMET
Capacitance 0.33 µF