R46KR422045M2M
KEMET
Produkt-Nr.:
R46KR422045M2M
Hersteller:
KEMET
Beschreibung:
CAP FILM 2.2UF 20% 560VDC RADIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 110°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications EMI, RFI Suppression
Height - Seated (Max) 0.988" (25.10mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing 1.083" (27.50mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.260" L x 0.512" W (32.00mm x 13.00mm)
Product Status Active
Ratings X2
Series R46
Voltage Rating - DC 560V
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 275V
Mfr KEMET
Capacitance 2.2 µF