R53BW51005000K
KEMET
Produkt-Nr.:
R53BW51005000K
Hersteller:
KEMET
Beschreibung:
CAP FILM 10UF 10% 800VDC RADIAL
Auf Lager : 28
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications Automotive; EMI, RFI Suppression
Height - Seated (Max) 1.783" (45.30mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 1.476" (37.50mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.654" L x 1.181" W (42.00mm x 30.00mm)
Product Status Active
Ratings AEC-Q200, X2
Series R53B
Voltage Rating - DC 800V
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 350V
Mfr KEMET
Capacitance 10 µF