R73UI0470SE03J
KEMET
Produkt-Nr.:
R73UI0470SE03J
Hersteller:
KEMET
Beschreibung:
CAP FILM 470PF 5% 2KVDC RADIAL
Auf Lager : 7648
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications Automotive; DC Link, DC Filtering; High Frequency, Switching; High Pulse, DV/DT
Height - Seated (Max) 0.433" (11.00mm)
Tolerance ±5%
Lead Spacing 0.591" (15.00mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.709" L x 0.197" W (18.00mm x 5.00mm)
Product Status Active
Ratings AEC-Q200
Series R73
Voltage Rating - DC 2000V (2kV)
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 500V
Mfr KEMET
Capacitance 470 pF