R82EC3100SH70J
KEMET
Produkt-Nr.:
R82EC3100SH70J
Hersteller:
KEMET
Beschreibung:
CAP FILM 0.1UF 5% 100VDC RADIAL
Auf Lager : 39857
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Dielectric Material Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized - Stacked
Applications Automotive
Height - Seated (Max) 0.260" (6.60mm)
Tolerance ±5%
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.283" L x 0.098" W (7.20mm x 2.50mm)
Product Status Active
Ratings AEC-Q200
Series R82
Voltage Rating - DC 100V
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 63V
Mfr KEMET
Capacitance 0.1 µF