RAC02-24SC
Recom Power
Produkt-Nr.:
RAC02-24SC
Beschreibung:
AC/DC CONVERTER 24V 2W
Auf Lager : 284
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Product Status Obsolete
Current - Output (Max) 83mA
Line Regulation ±2%
Package / Case 4-DIP Module
Efficiency 77%
Mfr Recom Power
Features SCP
Voltage - Input 80 ~ 264 VAC
Operating Temperature -25°C ~ 85°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 4 -
Approval Agency CE, EN, UL
Voltage - Output 1 24V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.33" L x 0.87" W x 0.71" H (33.7mm x 22.2mm x 18.0mm)
Weight 0.055 lb (24.95 g)
Number of Outputs 1
Series POWERLINE RAC02-C (2W)
Power (Watts) 2 W
Type Enclosed
Load Regulation ±6%