RAC05-24SC
Recom Power
Produkt-Nr.:
RAC05-24SC
Beschreibung:
AC/DC CONVERTER 24V 5W
Auf Lager : 44
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Product Status Not For New Designs
Current - Output (Max) 210mA
Line Regulation ±0.3%
Package / Case 5-DIP Module, 4 Leads
Efficiency 77%
Mfr Recom Power
Features Universal Input
Voltage - Input 90 ~ 264 VAC
Operating Temperature -25°C ~ 75°C (With Derating)
Voltage - Output 4 -
Approval Agency CE, cULus, EN
Voltage - Output 1 24V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 2.11" L x 1.09" W x 0.62" H (53.5mm x 27.8mm x 15.7mm)
Weight 0.077 lb (34.93 g)
Number of Outputs 1
Series POWERLINE RAC05-C (5W)
Power (Watts) 5 W
Type Enclosed
Standard Number 60950-1
Load Regulation ±0.5%