RAC10-05SB
Recom Power
Produkt-Nr.:
RAC10-05SB
Beschreibung:
AC/DC CONVERTER 5V 10W
Auf Lager : 247
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Product Status Not For New Designs
Current - Output (Max) 2A
Line Regulation ±0.3%
Package / Case 4-DIP Module
Efficiency 72%
Mfr Recom Power
Features SCP
Voltage - Input 90 ~ 264 VAC
Operating Temperature -25°C ~ 70°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 4 -
Approval Agency CE, cULus
Voltage - Output 1 5V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 2.06" L x 1.07" W x 0.94" H (52.3mm x 27.2mm x 23.8mm)
Weight 0.119 lb (53.98 g)
Number of Outputs 1
Series POWERLINE RAC10-B (10W)
Power (Watts) 10 W
Type Enclosed
Load Regulation ±0.5%