RAC10-3.3SB-E
Recom Power
Produkt-Nr.:
RAC10-3.3SB-E
Beschreibung:
AC/DC CONVERTER 3.3V 10W
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 70°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 4 -
Approval Agency CE, cULus
Voltage - Output 1 3.3V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 2.06" L x 1.07" W x 0.94" H (52.3mm x 27.2mm x 23.8mm)
Product Status Obsolete
Weight 0.119 lb (53.98 g)
Current - Output (Max) 2.5A
Number of Outputs 1
Series POWERLINE RAC10-B (10W)
Power (Watts) 10 W
Type Enclosed
Line Regulation ±0.3%
Package / Case 4-DIP Module
Efficiency 70%
Mfr Recom Power
Features SCP
Load Regulation ±0.5%
Package Box
Voltage - Input 90 ~ 264 VAC