RAC30-24SA-E
Recom Power
Produkt-Nr.:
RAC30-24SA-E
Beschreibung:
AC/DC CONVERTER 24V 30W
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 70°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 4 -
Approval Agency CE, cULus
Voltage - Output 1 24V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 3.50" L x 2.50" W x 1.00" H (89.0mm x 63.5mm x 25.3mm)
Product Status Obsolete
Weight 0.467 lb (211.83 g)
Current - Output (Max) 1.25A
Number of Outputs 1
Series POWERLINE RAC30-A (30W)
Power (Watts) 30 W
Type Enclosed
Line Regulation ±1%
Package / Case 7-DIP Module, 5 Leads
Efficiency 82%
Mfr Recom Power
Features SCP
Load Regulation ±1%
Package Box
Voltage - Input 90 ~ 264 VAC