RCD10-110S05W
P-DUKE Technology, Inc.
Produkt-Nr.:
RCD10-110S05W
Beschreibung:
DC DC CONVERTER 5V 10W
Benutzer handbuch
Voltage - Input (Max) 160V
Product Status Active
Supplier Device Package -
Current - Output (Max) 2A
Voltage - Input (Min) 36V
Package / Case 6-DIP Module
Efficiency 88%
Mfr P-DUKE Technology, Inc.
Features Adjustable Output, Remote On/Off
Operating Temperature -40°C ~ 105°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial), Railway
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 3 kV
Approval Agency CB, CE, cURus
Voltage - Output 1 5V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.00" L x 1.00" W x 0.39" H (25.4mm x 25.4mm x 9.9mm)
Number of Outputs 1
Control Features Enable, Active Low
Series RCD10W (10W)
Power (Watts) 10 W