RCMM021002JKA22
Vishay Sfernice
Produkt-Nr.:
RCMM021002JKA22
SFERNICE FIXED RESISTORS
Auf Lager : 91
Benutzer handbuch
Operating Temperature 150°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 10 kOhms
Series RCMM
Power (Watts) 0.5W, 1/2W