REA1325332M010K
KYOCERA AVX
Produkt-Nr.:
REA1325332M010K
Hersteller:
KYOCERA AVX
Beschreibung:
SERIES: REA/ CASE: 1325/ CAP: 33
Benutzer handbuch
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 1.063" (27.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 10 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.512" Dia (13.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 1.25 A @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 5000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Ratings -
Series REA
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 1.75 A @ 10 kHz
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 3.3 mF