REF1013820M063K
KYOCERA AVX
Produkt-Nr.:
REF1013820M063K
Hersteller:
KYOCERA AVX
Beschreibung:
SERIES: REF/ CASE: 1013/ CAP: 82
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Polarization Polar
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.591" (15.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 63 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 168 mA @ 120 Hz
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Lifetime @ Temp. 5000 Hrs @ 105°C
Ratings -
Series REF
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 420 mA @ 100 kHz
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 82 µF
Package Tape & Reel (TR)
Impedance 420 mOhms