REF1016471M035K
KYOCERA AVX
Produkt-Nr.:
REF1016471M035K
Hersteller:
KYOCERA AVX
Beschreibung:
SERIES: REF/ CASE: 1016/ CAP: 47
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Polarization Polar
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.630" (16.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 35 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 763 mA @ 120 Hz
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Lifetime @ Temp. 5000 Hrs @ 105°C
Ratings -
Series REF
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 1.526 A @ 100 kHz
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 470 µF
Package Tape & Reel (TR)
Impedance 55 mOhms