RV391K05T
Stackpole Electronics Inc
Produkt-Nr.:
RV391K05T
Beschreibung:
VARISTOR 390V 400A DISC 5MM
Auf Lager : 792
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Varistor Voltage (Min) 351 V
Capacitance @ Frequency 65 pF @ 1 kHz
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Varistor Voltage (Typ) 390 V
Varistor Voltage (Max) 429 V
Series RV
Energy 12J
Package / Case Disc 5mm
Mfr Stackpole Electronics Inc
Maximum AC Volts 250 V
Number of Circuits 1
Package Tape & Reel (TR)
Maximum DC Volts 320 V
Current - Surge 400 A